02 października 2010

"Tak trudno być mną" Dagmara Półtorak

Opis:
"Trudno być dwudziestodwulatką. W dodatku taką, dla której każdy dzień ze zwariowaną rodziną jest wyzwaniem! Matka ciągle wynajduje nowe diety, sposoby na życie i zajęcia, a przy tym bezustannie kłóci się ze swoim mężem. Starszy brat utrzymuje kontakt głównie z komputerem, a młodszy, zwany Smarkiem, jest nieprzewidywalny w realizacjach swoich szalonych pomysłów i ma zdecydowanie zbyt dużo energii.
Na urodziny chłopcy sprawiają swojej siostrze nieoczekiwany prezent - psa Killera, który podejrzanie przypomina bestię z morza. A to dopiero początek niespodzianek. Okazuje się, że dziadkowie, który mieli się rozwodzić - zostali pojmani w Tajlandii w trakcie swojej drugiej podróży poślubnej. Tymczasem matka zdążyła już wpaść na pomysł przygarnięcia mężczyzny poznanego przez Internet. Czy tajemniczy autor przewodników turystycznych, zupełnie nieprzystojny (no, może trochę) okaże się seryjnym zabójcą?
Autorka określiła swoją powieść mianem „romantycznej groteski z dużą dozą absurdu". I rzeczywiście - z urokiem, niezwykłym humorem i dystansem opisuje rzeczywistość, która otacza nie tylko ją i jej bohaterkę, ale nas wszystkich.
"

Książka lekka i przyjemna. Momentami śmiałam się na głos ;) Początkowo wydawała mi się dziwna.
Autorka opisuje w niej pewną część swojego życia w oryginalny sposób.
Nie będę się rozpisywać i filozofować- książka przewidywalna, ale fajna. Po prostu :)
Dobra zwłaszcza na kryzys czytelniczy ;d A właśnie ciekawe czy mój już minął.
Bardzo spodobało mi się ostatnie zdanie, ale to już sobie sami przeczytajcie. Polecam! :)

Ocena: 4/5


The Baseballs- Hot 'n' cold

2 komentarze: